• ALTIN (TL/GR)
  919,34
  % -0,14
 • AMERIKAN DOLARI
  15,6603
  % 1,15
 • € EURO
  16,3555
  % 1,43
 • YARIM ALTIN
  2.987,00
  % -0,13
 • CUMHURIYET ALTINI
  5.970,00
  % -0,07
 • ÇEYREK ALTIN
  1.494,00
  % -0,13
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN/TL
  469843,109
  % 0,45

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Bağlanma

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Bağlanma

Günümüzde bir bankayı arayıp müşteri temsilcisine bağlanmak istediğimizde epey fazla bir vakit kaybedebiliyoruz.  Kaybetmiş olduğumuz bu vakit bizleri bazen çok sinir bozucu bir duruma düşürebiliyor. Saatlerce hatta bekleyip müşteri temsilcisine bağlanmak emin olun kimsenin istemediği bir durumdur. Bankaların yeni çıkarmış olduğu sesli yanıt sistemi ile sorunlarımızı çözmeye çalışmak da kimi zaman yeterli gelmiyor. Müşteri temsilcisini arıyoruz ve sesli yanıt sistemine yönlendiriliyoruz, ancak sesli yanıt sistemi bizi tam olarak algılayamayabiliyor, bankaların bu konuda sistemi geliştirme gereklilikleri bir yana, müşteri temsilcisine bağlanmak isteyen kişilerin izlemesi gereken bir yol var. Eğer bu yazıda yazdıklarımızın tamamını okursanız, saatlerce beklemeden müşteri temsilcisine ulaşabilrisiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Nasıl Hızlı Bir Şekilde Ulaşım Sağlanır?

Herkesin bildiği Ziraat Bankası’nın müşteri iletişim numarası 444 00 00’dır. Bu numara aranarak müşteri temsilcisine ulaşılabilir, ancak bizim sorunumuz bu değil, müşteri temsilcisine hızlı bir şekilde ulaşamamak bizim esas sorunumuzdur. Bankalar müşteri hizmetleri departmanlarına yeterli yatırımı yapmadıkları için yaşanan yoğunluklara bazen cevap veremeyebiliyorlar. Arayan kişi sayısı başına düşen müşteri temsilcisi sayısı 0,10’a kadar düşünce, müşteri temsilcileri ne kadar hızlı da olsalar müşterilere hizmet vermekte zorluk çekiyorlar.

Bankalara yapılan aramaların %80’i basit bir şekilde çözüme kavuşturulabilecek aramalar olduğu için bankalarda buna göre bir sesli yanıt sistemi veya telesekreter sistemi geliştirmiş durumda. Bankayı bazen hesap bakiyesi için, bazen de kredi kartı limitini öğrenmek gibi basit sorunlardan dolayı arayabiliyoruz. Bu gibi durumlarda sesli yanıt sistemini kullanmak işe yarayabiliyor, ancak bazı insanlar sesli yanıt sistemiyle uğraşmayarak son derece basit bir sorunu müşteri temsilcisini arayarak çözmeye çalışıyor, bu da gerçekten müşteri temsilcisiyle görüşme ihtiyacı olan kişileri kısıtlıyor, eğer sorununuzun gerçekten önemli olduğunu düşünüyorsanız ziraat bankası müşteri temsilcisine bağlanma yöntemlerimizi deneyerek hızlı bir şekilde müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

İzlemeniz gereken ilk adım 444 00 00 numarasını aramaktadır. Bu numara Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri numarasıdır. Aramadan sonra sizleri telesekreter karşılayacak ve bazı bilgiler isteyecektir. Banka müşterisi olduğunuza emin olmak için veya bankadaki kayıtlı profilinize hızlıca ulaşmak için, TC kimlik no, cep telefonu veya kart numarası gibi bilgiler istenecektir, bu bilgilerden hangisi isteniyorsa, telefonunuzdan bu bilgileri tuşlamalısınız. Bilgileri girdikten sonra ”Müşteri temsilcisi ile görüşmek istiyorum.” demeniz gerekiyor. Sonrasında ise, bunların dışında diyerek devam edelim.  Sesli yanıt sistemi hata veriyorsa, gelen menüden sırasıyla ”1,6,0” tuşlamalarını yapalım. Tuşlamaları yaparken birer saniye ara vermeyi unutmayalım. Tüm bu işlemlerden sonra beklemeden vakit kaybetmeden müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize..