• ALTIN (TL/GR)
  905,64
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  15,6321
  % 0,97
 • € EURO
  16,3412
  % 1,37
 • YARIM ALTIN
  2.984,00
  % -0,23
 • CUMHURIYET ALTINI
  5.960,00
  % -0,23
 • ÇEYREK ALTIN
  1.492,00
  % -0,26
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN/TL
  471384,645
  % 1,69

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri, Eft ve Çalışma Saatleri

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri, Eft ve Çalışma Saatleri

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Telefon Çağrı Merkezi İletişim Numarası

Kamu bankaları arasında özellikle emeklilere verdiği hizmetle bilinen ziraat bankası emeklilerin genelde şubeye gitmesine rağmen müşteri hizmetleri çağrı merkezi üzerinden de aktif bir şekilde hizmet sunmaktadır. Özellikle şubeye gidemeyecek durumda olan müşterilerinin sıklıkla kullandığı ziraat bankasının çağrı merkezi diğer bankaların çağrı merkezleri gibi 7/24 destek sunan yapıdadır. Diğer bankalardan farklı olarak Ziraat bankası yaşı ilerleyen müşterilerine de gereken hizmeti sunabilmek adına sesli yanıt menüsü içinde doğrudan müşteri temsilcisine bağlanma özelliği barındırmaktadır.Sesli yanıt sistemine bağlanıldıktan sonra sadece tc kimlik numarasını tuşlayarak ilgili menüden müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorum tuşlamasını yaptıktan sonra doğrudan temsilci ile görüşebilmek mümkün. Güvenlik sisteminin komplike olarak çalışabilmesi için Ziraat bankası müşterilerinin telefon bankacılığını kullanmak için şubeden yada internet bankacılığından bu özelliği kullanmak istedikleri yönünde tercihlerini belirtmeleri zorunlu tutulmuş durumda.Ayrıca işlem güvenliği için telefon bankacılığı kullanım özelliği aktif duruma getirildikten sonra telefon bankacılığı menüsü üzerinden telefon bankacılığı şifresinin belirlenmesi de gerekiyor. Eğer bankada bulunan kişisel bilgilerde bir yanlışlık söz konusu ise bu bilgilerin güncellenmesi için şubeden işlem yapmadan telefon bankacılığını kullanırken tam hizmet alınamamaktadır.Bu nedenle bilgilerinizin sürekli güncel olduklarından eminseniz ziraat bankası telefon bankacılığını kullanabilirsiniz.

Ziraat bankası telefon bankacılığında yapılan tüm işlemlerin dekontları talep edilebilmektedir. Bu dekontların çağrı merkezi temsilcisinden talep edilmesi halinde e-oposta yada faks yolu ile hemen gönderimi gerçekleştirilebilir.Eğer yazılı olarak bir dekont talebiniz varsa bu dekontları şubeden de talep edebiliyorsunuz.

Ziraat bankası telefon bankacılığından müşteri temsilcisine bağlanılmadan

 • Hesap İşlemleri
 • Para Transferleri
 • Yatırım İşlemleri
 • Kredi Kartı İşlemleri
 • OGS İşlemleri
 • Şifre İşlemleri
 • Faiz, Kur ve Oran Bilgileri

işlemleri hakkında bilgi almanız yada işlem yapmanız mümkünken

 • Hesap İşlemleri
 • Para Transferleri
 • Yatırım İşlemleri
 • Döviz İşlemleri
 • Kredi Kartı İşlemleri
 • Banka Kartı İşlemleri
 • OGS İşlemleri
 • Western Union
 • Ödemeler
 • İnternet Bankacılığı Destek Hizmetleri

İşlemleri içinde çağrı merkezinde ki temsilci ile görüşmeniz gerekmektedir.

Ziraat bankasından hemen hemen tüm şubesel işlemler konusunda destek alabileceğiniz müşteri hizmetleri çağrı merkezine  alan kodu eklemeksizin 444 00 00 numaralı telefondan cep telefonları üzerinden ise 0850 220 00 00 numaralı telefondan ulaşım sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası Eft Saatleri

Artık hemen hemen tüm banka müşterilerinin bildiği gibi Elektronik fon transferinin kısaltması olan EFT bir banka hesabından farklı bir bankada bulunan hesaba yapılan para transferlerine verilen isimdir. Şayet ziraat bankası müşterisi iseniz bankanın farklı şubelerine yapacağınız para transferlerini diğer bankalarda olduğu gibi günün her saati yapabilirsiniz. Ancak Ziraat Bankası hesabınızdan başka bir banka hesabına gerçekleştireceğiniz para transfer işlemlerinizi ise EFT saatleri arasından yapmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası EFT saatleri dâhilinde gerçekleştirdiğiniz tüm para transferleriniz aynı anda karşı banka hesabına geçmektedir.

Ancak Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası tarafından belirlenmiş olan EFT saatleri dışında farklı bir banka hesabına geçeceğiniz para transferleriniz ancak bir sonraki mesai gününde saat 10.30’dan sonra hesaba geçmektedir. Bu nedenle banka üzerinden gerçekleştireceğiniz para transferlerinizde bu ayrıntıyı dikkate almanız gerekmektedir. Aksi halde mağduriyetler ile karşılaşabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası EFT Saatleri

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası hesaplarınızdan yapacağınız EFT işlemlerinizin aynı gün içerisinde muhatap banka hesabına geçmesini istiyorsanız EFT işlemlerinizi bankanın tanımlamış olduğu sabah 08.30’dan akşam 17.00’e kadar yapmanız gerekmektedir. Bu saatler içerisinde yapacağınız tüm EFT işlemleriniz yaklaşık 5 dakika içerisinde karşı hesaba geçerken söz konusu EFT saatlerinin dışında yapacağınız işlemler ise ancak işlemi gerçekleştirdiğiniz günü takip eden ilk iş günün başlangıcında muhatap banka hesabına geçmektedir.

EFT Karşı Hesaba Geçmezse

Bankacılık sektörü hızla gelişmeye ve sürekli olarak tüm teknolojik yeniliklere adapte olmaya devam etmektedir. Çok nadir durumlarda yapılan EFT işlemleri kuyruk olarak adlandırılan sisteme takılarak muhatap banka hesabına geç düşmektedir. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey belirli bir süre beklemektir. Çünkü banka çalışanları mesai saatleri bitmeden kuyrukta takılan EFT işlemlerini fark ederek hızla müdahale etmektedir.

Ancak aynı iş günü içerisinde EFT işleminizin muhatap banka hesabına geçmemesi halinde ise öncelikle yaptığınız işlem bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Girmiş olduğunuz bilgilerde yanlış olmaması halinde ise öncelikle kendi bankanız ile görüşün. Sorun kendi bankanızdan kaynaklanmıyor ise karşı banka ile irtibata geçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Ziraat bankası Türkiye de bulunan en eski bankadır. Bu bankanın kuruluş tarihi Osmanlı Devletine kadar dayanıyor diyebiliriz. Ziraat bankası Osmanlı tarihinde kurulan ilk banka olarak adlandırılmaktadır. Bu nedenle o zamandan bugüne kadar Türkiye de en fazla şubesi olan banka olarak yerini almıştır. Ziraat bankasının Türkiyede bulunan şube sayısı tam tamına 1604’tür.  Ziraat bankasının yurt dışında da şubeleri bulunmaktadır. Bu şubelerin sayısı ise yaklaşık olarak 25’tir.Ziraat bankası bugün kapısını 7’den 70’e kadar herkese açmaktadır. Özellikle üniversiteden yeni mezun olmuş kişilere umut kapısı açan Ziraat Bankası devamlı olarak mülakatlar yaparak her yıl binlerce kişiye iş kapısı aralamaktadır.

Ziraat Bankasının da diğer tüm bankalar gibi belirli çalışma saatleri mevcuttur. Bu çalışma saatlerinin içerisinde banka çalışanları müşterilerin sorunlarıyla ilgilenmekte ve onlara en iyi hizmeti verebilmek için uğraşmaktadır.

Ziraat Bankası Hafta İçi Her Gün Şu Şekilde Çalışmaktadır:

 • Sabah 09.00 da başlayan mesai öğlen 12.30 da bitmektedir.
 • 30 da başlayan öğle tatili 13.00 da mesai başlangıcı ile bitmektedir.
 • Mesai 13.30 da başlayarak akşam saat 17.30 da sona ermektedir.

Ziraat Bankası Çağrı Numarası

 • Ziraat Bankası çağrı numarasına ulaşarak banka ile iletişime geçebilir, banka ile ilgili yaşadığınız problemleri banka çalışanlarına iletebilirsiniz.
 • Ziraat Bankası çağrı numarası 444 0 000’dır.

Ziraat Bankası İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığından Nasıl İşlem Yapılıyor?

Ziraat bankası internet bankacılığı ile para transferi yapabilir, hesabınızın takibini sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığına başvurmak istiyorsanız müşteri hizmetlerine ulaşabilir ya da internetten bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Kartı İle Nasıl Alışveriş Yapılır?

Ziraat bankası hesap kartınız ile alışveriş yapabilirsiniz. Eğer hesap kartınızda para varsa dilediğiniz her alanda kartınızı kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Ziraat bankasından hesap açmak olacaktır.

Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti Kesiyor mu?

Ziraat bankası da diğer bankalar gibi hesap işletim ücreti kesebilmektedir. Ancak öğrenci belgeniz varsa hesabınızdan hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir.