• ALTIN (TL/GR)
  926,49
  % -0,19
 • AMERIKAN DOLARI
  15,9345
  % 0,17
 • € EURO
  16,7509
  % -0,08
 • YARIM ALTIN
  3.031,00
  % -0,16
 • CUMHURIYET ALTINI
  6.054,00
  % -0,15
 • ÇEYREK ALTIN
  1.515,00
  % -0,13
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN/TL
  476220,587
  % -0,59

TEB Kefilsiz Araç Kredisi

TEB Kefilsiz Araç Kredisi

Günümüzde araç sahibi olmak hayatın temposunda lüks olmaktan ziyade bir gereklilik haline gelmiştir. Bu konuda ortaya çıkan onca kampanyanın çoğu vatandaşı tatmin edecek pozisyonda değildi. Kredi çekerken karşılaşılan sorunlardan en büyüğü kefil bulma yükümlülüğü. Türk Ekonomi Bankası (TEB) vatandaşa büyük hizmet sunuyor; TEB Kefilsiz Araç Kredisi. Artık istediğiniz bireysel ya da ticari araca sahip olmak, hayalini kurmaktan daha kolay.

Her anlamda ayaklarınızı yerden kesecek olan bu kampanyadan yararlanmak ise çok basit. En yakın TEB şubesine gerekli belgeler ile giderek, TEB Kefilsiz Araç Kredisi‘nden yararlanmak istediğinizi söylemeniz yeterli. Gereken belgeler ise; Bireysel Taşıt Kredisi için, Nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi, 2. el araçlarda, alınacak aracın ruhsat fotokopisi, alınacak aracın proforma faturası, serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son 3 senelik bilanço ile vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi, gelir belgesi ya da maaş bordrosu. Ticari Taşıt Kredisi için ise, Bireysel Taşıt Kredisi için gerekli olan evraklara ek olarak; güncel vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, son 3 yıla ait bilanço ve gelir talosu, firma ortaklarının ve varsa kefillerin nüfus cüzdanı fotokopisi ve imza sirküleri. Faiz oranları ve ücretleri ise 0 km araç 1-24 ay vade, 0 km araç 25-48 ay vade ve 2. el araba 1-48 ay vade olmak üzere çeşitlilik göstermekte. Ayrıca bu taşıt kredisinde yapılan faiz oranı piyasadaki değişikliklerden etkilenerek size sürprizler yapmıyor, başladığınız faiz oranı ile ödeme yapmaya devam ediyorsunuz. Böylece extradan plan yapmak zorunda da kalmıyorsunuz.

Kefalet Sözleşmesi ile birlikte kişinin borcu ödeyememesi halinde, yasal sorumluluklarını ”kefil” üstlenir.Yargıtay 19. Hukuk Dairesinin yazısına göre ”Kefilin sorumluluğu kefalet limiti ve varsa kendi temerrüdünün hukuki sonuçlarıdır”. Söz konusu kredilerde kefile düşen sorumluluk çok büyüktür. Bu nedenle kişiler kefil bulmada fazlaca sıkıntı yaşarlar.  TEB Kefilsiz Araç Kredisi ile Türkiye Ekonomi Bankası kefil derdine son vererek hem krediyi alanın hem de kefil olan kişilerin üzerinden büyük bir yük almakla beraber, taşıt sahibi olmayı hayal olmaktan da çıkarıyor.