• ALTIN (TL/GR)
  906,21
  % 0,50
 • AMERIKAN DOLARI
  15,6534
  % 1,11
 • € EURO
  16,3540
  % 1,42
 • YARIM ALTIN
  2.984,00
  % -0,23
 • CUMHURIYET ALTINI
  6.098,00
  % -0,10
 • ÇEYREK ALTIN
  1.495,00
  % -0,13
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN/TL
  470305,130
  % 0,37

SSK Olmadan Kredi Çekmek

SSK Olmadan Kredi Çekmek

Bankalar vermiş oldukları ürünlerinin geri ödemelerini karşılayabilmek adına tüketicilerin birtakım koşulları yerine getirmesi zorunlu kılmaktadır. Bu koşullar arasında öncelikle düzenli bir gelir sahibi olmak ve SSK’lı olmak yer almaktadır. Her tüketicinin çalışma hayatında sigortalı bir şekilde çalışması zorunludur. Ancak her kişi sigortalı olarak çalışmayabilmektedir. Ülke genelinde sigortasız olarak çalışan kişilerin sayısı düşünüldüğünde ise pek çok bankanın SSK Olmadan Kredi Çekmek isteyen kişilerin taleplerine yanıt verdiğini söylemek mümkündür.

Bankaların kredi düzenekleri içerisinde genellikle başvurularda öncelik olarak sigortalı kişiler tercih edilmektedir. Düzenli bir gelir sahibi olan ve maaş geliri olan kişiler kredi alma oranları da sigorta durumu ile bağlantılıdır. Ancak sigortasız olarak çalışan pek çok kişinin durumu göz önünde bulundurulduğunda ve nakit ihtiyaçlarının olması durumu değerlendirildiğinde SSK Olmadan Kredi Çekmek ile ilgili ayrıntılı bilgilerin edinilmesi gerekmektedir. Bu durum sonucunda sigortalı çalışan ya da çalışmayan kişilerin gelir durumları analiz edilememesi sebebi ile finansal faaliyetlerinde ve kredi çekmelerinde bir takım sorunlar yaşanabilmektedir. Ancak bu koşullarda dahi bir takım kriterlerin yerine getirilmesi halinde bir takım bankaların taleplere yanıt vermesi mümkün olabilmektedir.

Kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin başvuracağı banka hesabı içerisinde kabul görür tutarda parasının bulunması kredi işlemlerinde olumlu kayıt olabilmektedir. Günümüzde bir takım bankalar ev hanımlarına ve öğrencilere yani geliri olmayan kişilere kredi imkanı sunabilmekte iken, kullanılan kredinin ödemelerine karşılık bir garanti gösterilmesi sonucunda SSK Olmadan Kredi Çekmek mümkün olabilmektedir. Kişinin üzerine bulunan değeri yüksek bir mülkünün olması halinde kredi çekilebilmektedir. İpotek karşılığında yapılan bu işlem sonucunda sigortasız kişilerin acil nakit ihtiyaçları anında karşılanabilmektedir. Ayrıca SSK Olmadan Kredi Çekmek isteyen kişilerin aylık gelirlerini bir kira üzerinden karşılaması halinde kira gelirini belgeleyerek bankaya sunması halinde de kredi başvurusu onaylanmaktadır. Kefilsiz ve gelir belgesiz kredi imkanın sunan bu tip bankalar tüketici kredilerinde bu koşulların sağlanması ile sigortası olmayan kişilere kolaylık sunmaktadır.

Başvurular esnasında sorgulanan ilk altı aylık sigorta primleri bankalarla düzenli çalışma faaliyetleri içerisinde olan kişiler çalışmakta olduğu bankalara teminat göstererek başvuru yapabilme şansına sahiptirler. Özellikle hesabında para bulundurduğunuz bankanın yetkilisi ile görüşerek ve SSK olmadan kredi çekilmesi ile ilgili görüşme yapılarak bu durum açıklığa kavuşturulabilmektedir. Ülke genelinde ise sigortasız olarak çalışmakta olan kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılayan bankalar arasında da Halk Bank, İş Bankası, Deniz Bank, İNG Bank ve Finans Bank bulunmaktadır. Bu bankalara sigorta koşulları olmadan uygun koşulların sağlanması ile başvuruda bulunmak mümkündür.