• ALTIN (TL/GR)
  968,19
  % 0,58
 • AMERIKAN DOLARI
  16,9977
  % 0,12
 • € EURO
  17,5150
  % -0,05
 • YARIM ALTIN
  3.167,00
  % 0,43
 • CUMHURIYET ALTINI
  6.334,00
  % 0,42
 • ÇEYREK ALTIN
  1.586,00
  % 0,37
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN/TL
  337385,224
  % -0,67

PTT Kart Bakiye Sorgulama

PTT Kart Bakiye Sorgulama

Türkiye’de kullanıma sunulan PTT Kart için bakiye sorgulama ve hesap sorgulama işlemleri yapılabilmekte. Türkiye’de PTT tarafından kullanıma sunulan PTT Kart, kullanıcıların normal bir banka kartı gibi işlem yapmasını sağlamaktadır. Para yatırılabilen, maaş hesabı olarak kullanılabilen PTT kart için pek çok farklı kontrol imkanı bulunmaktadır. Kişilerin başvuru yaparak sahip olacak olabileceği bu kartlarda her zaman şubeler üzerinden işlem yapılabilmektedir.

PTT Kart Bakiye Sorgulama İşlemleri

PTT kart bakiye sorgulama işlemlerini yapmak isteyenler, bu doğrultuda mesai saatleri içerisinde PTT şubelerine müracaat edebilir. Özellikle şubeye giderek beklemek istemeyenler ya da kart bakiye sorgulama işlemlerini mesai saatleri dışında yapacaklar alternatif yöntemleri denemelidir.

Bu yöntemler arasında ön plana çıkan ise PTTmatik olarak hizmete sunulan cihazlardır. Türkiye’nin pek çok farklı noktasında bulunabilecek olan bu cihazlar, normal bir ATM olarak çalışmaktadır ve kişilerin kartı taktıktan sonra hesap bilgilerini görüntülenmesini sağlar. Bu sayede herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan PTTmatik üzerinden bakiyenizi sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Tüm alternatifleri kullanamayan kişiler için ise farklı seçenekler mevcuttur.

PTT Kart Bakiye Öğrenme

PTT tarafından müşteri hizmetleri olarak devreye alınan çağrı merkezi kullanıcıların bakiyesini öğrenebileceği bir alandır. 444 1 788 numaralı telefonun aranması ile birlikte kişiler bilgi alabileceği müşteri hizmetleri temsilcisine ulaşacak ve gerekli olan güvenlik sorularını yanıtladıktan sonra PTT hesaplarındaki bakiye bilgilerini öğrenebilecektir. Bu aşamalarda bilgiye erişim kolaylaştırıldığı gibi herhangi bir güvenlik riski bulunmamaktadır. Öyle ki kişiler telefon üzerinden yapacakları görüşmelerde, gerekli onayları vermeli ve güvenlik sorularını doğru bir şekilde yanıtlamalıdır. Aksi halde sistem tarafından kabul edilmeyecek bilgiler nedeniyle kişiler bakiye sorgulama işlemlerini yapamayacaktır. Bu nedenle özellikle PTT için telefon üzerinden bakiye sorgulaması yapmak istiyorsanız mutlaka hesabınız ile ilgili önemli bilgileri bilmelisiniz.

Bakiye sorgulama için görüntülü çağrı merkezine de erişim sağlanabilir. Görüntülü çağrı merkezi için 0850 222 1 788 numaralı telefonu kullanılabilir. Tüm bu yöntemlerin her biri ücretsiz olduğu gibi kişiler ihtiyaç duyduğu anda uygun bir yöntemi belirleyerek PTT bakiye sorgulama işlemlerini çok kolay bir şekilde yapabilmektedir.