İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak, bugünün ekonomik şartları içerisinde ihtiyaçlar ya da planlar ne olursa olsun hemen her tüketicinin başvurduğu bir yol haline geldi. Siz de en uygun ihtiyaç kredileri ile acil para ihtiyaçlarını karşılamak, tatil planı yapmak, düğün ya da eğitim masraflarını karşılamak, satın almak istediğiniz ya da ihtiyacınız olan elektronik aletleri almak, evinizi tadilat ettirmek gibi sayısız ihtiyaç kalemini karşılayabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi faiz oranları ile farklı koşullar sunan bankaları karşılaştırmalı ihtiyaç kredisi hesaplama listelerinde inceleyin, sizin istediğiniz kredi tutarına en uygun kredi faizlerini, taksitlerini ve masraflarını veren bankaları seçerek online ihtiyaç kredisi başvurusu işlemlerinizi gerçekleştirin.

“İhtiyaç kredisi kullanmak ve en uygun ihtiyaç kredisine ulaşmak bu kadar kolay mı?” derseniz; cevabımız “Evet, kredirehberi.org ile bu kadar kolay” olacaktır. Çünkü kredirehberi.org ihtiyaç kredisi karşılaştırma listelerine güvenle ulaşabilmeniz için ihtiyaç kredisi hesaplama araçlarıyla en güncel faiz ve verileri ekranınıza getirir, kolaylıkla bankaların kredi başvuru ekranlarına yönlendirilmenizi sağlar.
İhtiyaç kredileri ile ilgili önemli bilgiler için yine kredirehberi.org Finans Blogu üzerinden kredi püf noktalarını, güncel bilgileri edinebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Şartları Nelerdir?

En Uygun İhtiyaç Kredisi başvurusu yapmak için belirli bir şart yok, İhtiyaç Kredisi hesaplaması yaparak istediğiniz bankanın istediğiniz kredisine başvuru yapabilir ve ön başvuru sonucunu kısa sürede öğrenebilirsiniz. Kredinin kabul edilmesi için ise gelir belgenizin olması, belgedeki gelirinizin başvurduğunuz krediyi ödeyebilmesi gerekli. Ayrıca daha önemli bir şart olarak, KKB kredi puanı ya da Findeks kredi notunuzun yüksek olması gereklidir.

Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilirim?

İhtiyaç kredisi faiz oranlarını en uygununa göre sıraladıktan sonra kredi notunuza göre değişen oranlarda kredi çekebilirsiniz. Ayrıca bankaların ihtiyaç kredisi ürünleri ve ihtiyaç kredisi kampanyaları kapsamında sundukları üst başvuru limitleri de değişkenlik göstermektedir.

Çekebileceğiniz kredi tutarı, belgelenilebilir geliriniz(maaş, kira vs.) doğrultusunda artmaktadır.

İhtiyaç kredisi vadeleri azami 36 ay ile sınırlanmıştır.

Keza, Kredi hesaplama programı ile Vakıfbank ihtiyaç kredisi hesaplama, Garanti ihtiyaç kredisi hesaplama, Akbank ihtiyaç kredisi hesaplama, Finansbank ihtiyaç kredisi hesaplama, Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama, Halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama, İng Bank ihtiyaç kredisi hesaplama, İş Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama gibi bankaların sayfalarında sunmuş olduğu araçlarıda kullanabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Başvurusunda İstenen Belgeler Nelerdir?

İhtiyaç kredisi başvurusunda; Nüfus cüzdanınız, sürücü belgeniz veya pasaportunuzun aslı ve fotokopisi talep edilir

Eğer banka gerekli görürse adresinizi de teyit etmek için bir ikametgah belgesi istenebilir.

Gelir belgesi istenir. Bu belgeler başvuru kimliğinize göre değişiyor.

Başvuru yapan kişiye göre;

  • Ücretli çalışanlardan maaş bordrosu veya net maaş miktarını gösteren işyeri tarafından onaylanmış belge
  • Serbest meslek sahipleri için vergi levhaları
  • Birden fazla ortaklı şirket ortakları için vergi levhası ya da Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanının fotokopisi
  • Gayrimenkul geliri sahibi olanlar için tapu belgesinin aslı ve fotokopisi
  • Emekliler için ise hesap cüzdanı yeterli olabiliyor.
İhtiyaç Kredisi Ne İçin Çekilebilir?

İhtiyaç kredisi kampanyaları ve ürünleri farklı isimlerle, farklı ihtiyaçlara yönelik olarak sunulsa da ister nakit para ihtiyacınız, ister alışveriş, ister eğitim masrafları, düğün harcamaları, tatil planları için olsun, nakit gereken tüm ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz. Bankalar, spesifik kampanyalar ve ürünler haricinde kredinizi ne için çekeceğinizden çok ödeyebilir ödeyemeyeceğinizle ilgilenir.

İhtiyaç Kredisi Türleri Ne Anlama Geliyor?

Bankalar, ihtiyaç kredisi kampanyaları veya ürünleri için çeşitli isimlendirmeler yaparak müşterilerine sunar. Tatil kredisi, düğün kredisi, alışveriş kredisi, eğitim kredisi gibi…

Bu kredi çeşitlerinde, eğer kampanya veya ürün koşulları içerisinde spesifik bir özellik belirtilmemişse aslında bir fark yoktur. Sözgelimi, banka sizden tatil kredisi için tatil ile ilgili bir belge ya da düğün kredisi için evlilik cüzdanı talep etmez. Kampanya duyurusunu daha iyi yapabilmek için dönemlere göre böyle isimlendirmeler yapılabilir.

Ancak, alışveriş kredisi seçenekleri aslında halihazırda yapmış olduğunuz alışverişi taksitlendirme üzerine kurulduğu için buradaki faizler daha yüksek ve başvuru limitleri daha farklı olacaktır.

Dolayısıyla bir kredinin sizin ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun ihtiyaç kredisi olduğunu anlamak için kredinin koşullarını ve faiz ile masraf verilerini çok dikkatli şekilde incelemenizde fayda var.

Başa dön tuşu
Kapalı