Araç Kredisi

Hayalinizdeki arabayı almak, istediğiniz otomobile sahip olmak ya da işinizin gerektirdiği bir ticari araç edinmek için bankaların en uygun taşıt kredisi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
48 ay vadeye kadarki seçeneklerde istediğiniz tutar ve taksit ödemelerine göre bankaların taşıt kredileri arasında karşılaştırmalı taşıt kredisi hesaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilir, en uygun taşıt kredisi seçeneklerine de güvenle başvuru yapabilirsiniz.

 

Satın almak istediğiniz araba sıfır kilometre ise sıfır taşıt kredisi seçeneklerinden, ikinci el ise buna göre faiz ve koşullarını revize eden ikinci el taşıt kredisi seçeneklerinden faydalanmanız mümkün. Taşıt kredisi faiz oranları, taşıt kredisi masrafları ve sigorta ücretleri açısından en uygun seçeneğe ulaşmanız için bankaların veri tabanlarına göre anlık güncellenen koşulları tek bir ekranda görebileceğiniz taşıt kredisi hesaplama aracını kullanabilir, sizin için en uygun taşıt kredisini veren banka veya bankalara, onların resmi başvuru ekranları ile ulaşarak işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hangi seçeneğin en uygun taşıt kredisi olduğunu anlamak için taşıt kredisi ile ilgili bilgiler, taşıt kredisi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler, en kolay taşıt kredisi veren bankalar, en düşük faizli taşıt kredileri ve buna benzer pek çok konuda, kredirehberi.org Finans Blogu üzerinden yardım alabilir, güncel ürün ve taşıt kredisi kampanyalarını yine bu ekranda bulabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Başvurusu Şartları Nelerdir?

En Uygun Taşıt Kredisi başvurusu yapmak için belirli bir şart yok, Taşıt Kredisi hesaplaması yaparak istediğiniz bankanın istediğiniz kredisine başvuru yapabilir ve ön başvuru sonucunu kısa sürede öğrenebilirsiniz. Kredinin kabul edilmesi için ise gelir belgenizin olması, belgedeki gelirinizin başvurduğunuz krediyi ödeyebilmesi gerekli. Ayrıca daha önemli bir şart olarak, KKB kredi puanı ya da Findeks kredi notunuzun yüksek olması gereklidir.

Ne Kadar Taşıt Kredisi Çekebilirim?

Taşıt kredisi faiz oranlarını en uygununa göre sıraladıktan sonra kredi notunuza göre değişen oranlarda kredi çekebilirsiniz. Ayrıca bankaların taşıt kredisi ürünleri ve taşıt kredisi kampanyaları kapsamında sundukları üst başvuru limitleri de değişkenlik göstermektedir.

Çekebileceğiniz kredi tutarı, belgelenilebilir geliriniz(maaş, kira vs.) doğrultusunda artmaktadır.

Taşıt kredisi vadeleri azami 48 ay ile sınırlanmıştır.

Keza, Kredi hesaplama programı ile Vakıfbank taşıt kredisi hesaplama, Garanti taşıt kredisi hesaplama, Akbank taşıt kredisi hesaplama, Finansbank taşıt kredisi hesaplama, Ziraat Bankası taşıt kredisi hesaplama, Halkbank taşıt kredisi hesaplama, İng Bank taşıt kredisi hesaplama, İş Bankası taşıt kredisi hesaplama gibi bankaların sayfalarında sunmuş olduğu araçlarıda kullanabilirsiniz.

İkinci El Araba İçin Taşıt Kredisi Çekebilir miyim?

Elbette, bankalar ikinci el arabalar için ikinci el taşıt kredisi seçenekleri sunmaktadır. Ancak taşıt kredisi başvurusu yaptığınızda, kredinizi sıfır araba için mi yoksa ikinci el için mi çektiğinizi belirtmeniz gerekiyor.

Bankadan bankaya değişmek üzere, taşıt kredisi verilen araçlarda yaş sınırı koyulmakta. Bazı bankalar 5 yaşına kadar araçlar için kredilendirme yaparken bazıları da 8 yaşa kadar yapabiliyorlar.

Yine bankadan bankaya değişmek üzere, ikinci el taşıt kredisi faiz oranları değişiklik gösterebiliyor. Bazı bankalar aracın türü fark etmeksizin sabit faiz oranı sunarken, bazıları da ikinci el taşıt kredisi için daha düşük faizli seçenekler ya da masrafsız taşıt kredisi kampanyaları sunabiliyor.

Taşıt Kredisinde Kasko Zorunlu mu?

Taşıt kredisinde kasko yaptırmak, yasal olarak zorunlu bir işlem değil; ancak ve ancak müşterinin isteğine bağlı bir tercihtir. Bazı bankalar bunu bir dayatma şeklinde sunsa da kaskonuzu bir başka kurumdan yaptırma hakkınız da var.

Önemli bir nokta da, birçok bankanın kasko işlemlerini kendilerinden yaptırmaları halinde müşterilere nispeten daha düşük faizli taşıt kredisi sunmalarıdır.

Başa dön tuşu
Kapalı