• ALTIN (TL/GR)
  907,77
  % 0,67
 • AMERIKAN DOLARI
  15,6543
  % 1,11
 • € EURO
  16,3556
  % 1,43
 • YARIM ALTIN
  2.989,00
  % -0,03
 • CUMHURIYET ALTINI
  5.968,00
  % -0,07
 • ÇEYREK ALTIN
  1.495,00
  % -0,13
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN/TL
  470797,304
  % 0,67

Kredi Kartı ile Sgk Prim Ödemesi Nasıl Yapılır ?

Kredi Kartı ile Sgk Prim Ödemesi Nasıl Yapılır ?

Bilindiği şekilde Sosyal Güvenlik Kurumunun yaptığı çalışmalar sonucunda 2011 in ocak ayında internet aracılığı ile de kredi kartıyla prim ödemesi yapılacağı şeklinde ki uygulama hayata geçirilmiş ve vatandaşlara duyurulmuştur. Zaman geçtikçe bu uygulamaya dahil edilen birden çok sgk ödemesine kredi kartı ile ödeme seçeneği eklenmiştir. Böylece uygulamanın kapsamı genişletilmiş ve vatandaşa kolaylık sunulmuştur. Kredi kartı ile Sgk prim ödemesi nasıl yapılır başlığı altında, kredi kartı ile yapılmakta olan ödemeler ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında imzalanan sözleşmelerce belirlenen oranlarda komisyon alındığı, işlemden önce de alınacak tutarın ekranda gösterildiği bilinmektedir.

Kredi kartı ile Sgk prim ödemesi nasıl yapılır kapsamında uygulama çevresinde yapılası gereken ödemeleri birazdan belirteceğiz ancak öncelikle uygulamanın hangi siteden yapılacağını aktaralım. Uygulama için onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf linkinden işlem gerçekleştirebilirsiniz. sayfaya girdiğinizde ödeme yapacağınız başlıkların 3’ e ayrıldığını göreceksiniz. Bunlar 4A SSK işveren ödemeleri, 4A bağ- kur sigortalı ödemeleri ve diğer ödemeler şeklinde sıralanmaktadır.

Kredi kartı ile Sgk prim ödemesi nasıl yapılır konusu dışında hangi kredi kartları ile de ödeme yapılacağı da merak edilmektedir. Bu kartları şu şekilde sıralayabiliriz. Akbank kredi kartı, bank Asya kredi kartı ve deniz bank kredi kartı bulunmakta olup bunların dışında garanti kredi kartı, Teb kredi kartı, vakıf bank kredi kartı, halk bank kredi kartı da bulunmaktadır. Devamında ise iş bankası kredi kartı, Albaraka kredi kartı, ziraat bankası kredi kartı ve TFKB kredi kartı yer almaktadır. Ödeme yapılacağı sırada bahsettiğimiz linke tıkladığınızda kredi numaranızı girerek bankadan herhangi bir kesinti yapılıp yapılmayacağını da görebilirsiniz. Bu ücretin ne için kesileceğini de yine bilebilirsiniz. İlgili bankalar müşteriye özel komisyon uyguluyor ise bankanın kart numarası girildiğinde bu da görülebilecektir.

Kredi kartı ile yapılabilen Sgk prim ödemeleri ve diğer ödemeler sayesinde artık rahatlıkla prim ödeyebilen vatandaşlar bu hizmetten oldukça çok yararlanmakta ve işlemin fayda sağladığını belirtmektedirler. Sizler de kredi kartlarınızla prim ödemesi yapmak istiyorsanız belirttiğimiz şekilde internet sitesine girerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.