• ALTIN (TL/GR)
  905,64
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  15,6332
  % 0,98
 • € EURO
  16,3399
  % 1,37
 • YARIM ALTIN
  2.984,00
  % -0,23
 • CUMHURIYET ALTINI
  5.960,00
  % -0,23
 • ÇEYREK ALTIN
  1.492,00
  % -0,26
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN/TL
  471272,696
  % 1,60

İTO Borç Sorgulama ve İTO Şirket Sorgulama

İTO Borç Sorgulama ve İTO Şirket Sorgulama

İstanbul Ticaret Odası, Türkiye’nin en büyük odalarından birisi olduğu gibi üye şirketler ve borçlarla ilgili işlemler online olarak yapılabilmektedir. Özelikle İTO borç sorgulama ve İTO şirket sorgulama işlemleri sayesinde kişilerin herhangi bir sorun yaşamadan odaya ait verilerine ulaşması mümkündür. Online internet sitesi üzerinden sağlanan bu imkanlar sayesinde bilgiye erişilmek istendiği anda, herhangi bir kısıtlama olmaksızın bilgi alınabilir. Üstelik ücretsiz bir şekilde sunulan bu hizmetler sayesinde oda işleyişleri de hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. İTO borç sorgulama ve İTO şirket sorgulama işlemlerini yapmak isteyenlerin yararlanması gereken tek kaynak ise İstanbul Ticaret Odası resmi internet sitesidir.

İTO Borç Sorgulama

İTO borç sorgulama işlemlerinde, TC kimlik numarası ile bir defaya mahsus doğrulama yapılması gerekmektedir. Bu doğrulama işlemlerinde ise TC kimlik numarası ile birlikte doğrum tarihinin girilmesi yeterlidir. Kimlik doğrulama ekranı sonrasında ise borç bilgilerinin öğrenilebileceği sorgu ekranı açılacaktır.

Bu ekranda kişilerin hangi şirket için bilgi almak isteniyorsa, o şirketin sicil numarasını girmesi gerekir. Girilen sicil numarası, oda kayıtlarında yer alan bilgilerle eşleştirilerek borç durumu hakkında bilgi verilecektir. Kişilerin birden fazla sorgulama yapmak istemesi halinde borç bilgileri ekranı sonrasında sağ tarafta yer alan temizle bağlantısı üzerinden yeni bir sorgulama yapılabilir. Burada herhangi bir sınırlama olmadığı gibi kişiler sicil numaraları üzerinden kolay bir şekilde sorgulama yapılabilir.

İTO Şirket Sorgulama

İTO tarafından online olarak sunulan hizmetler sadece borç bilgileri sorgulama ile sınırlı değildir. Borç bilgilerinin yanı sıra kişilerin şirketler ile ilgili yapabileceği pek çok farklı işlem de yine online olarak desteklenmektedir. Bu ekranda ise ticaret sicili işlemleri ve istatistiki bilgiler gibi farklı verilere erişim sağlanabilir.  Şirket sorgulama ekranında ise çok farklı verilere ulaşılabildiğinden dolayı farklı sorgulama ekranları oluşturulmuştur. Bu nedenle alınmak istenen bilgiye göre ilgili İTO şirket sorgulama ekranının kullanılması gerekmektedir.

Bu doğrultuda, İTO firma bilgilerini öğrenmek için sorgulama yapılabilir. Sorgulamada kişilerin sicil no, nace kodu, ticaret unvanı, benzer ticaret unvanı, meslek grubu, firma türü ve tescil tarihi gibi bilgilere göre kolay bir şekilde sorgulama tamamlanabilir.

Şirketler ile ilgili sorgulamalarda ise tescil sorgulaması gibi farklı işlemler yapılabilir. Beyannamelerin öğrenilmesi, burs sorgulama, vize sorgulama online olarak yapılabilecek işlemler arasındadır. Pek çok şirket için çoğu zaman gerekli olan ticaret belgesi gibi bilgiler de online olarak sunulmaktadır.

İstanbul Ticaret Odası tarafından sunulan bu hizmetler sayesinde online olarak kontrol sağlamak ve işlemleri hızlı bir şekilde sürdürebilmek mümkün olacaktır. Tüm bilgiler ücretsiz olarak öğrenilebilir. Bu konuda herhangi bir ücret ya da üyelik gerekmediği gibi kişilerin sadece doğru veriler üzerinden sorgulama yapması yeterli olacaktır. Aksi halde sorgulamalarda hata mesajı yayınlanacaktır.