• ALTIN (TL/GR)
  907,03
  % 0,60
 • AMERIKAN DOLARI
  15,6387
  % 1,02
 • € EURO
  16,3446
  % 1,38
 • YARIM ALTIN
  2.987,00
  % -0,17
 • CUMHURIYET ALTINI
  6.089,00
  % -0,24
 • ÇEYREK ALTIN
  1.493,00
  % -0,26
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN/TL
  471055,703
  % 1,50

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir?

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileridir?

Hesap işletim ücreti almayan bankaları sizler için detaylı bir şekilde araştırdık. Şimdi detaylıca bu konuya bir göz atalım. Çoğumuzun yakındığı bir kesintidir bu hesap işletim ücretleri. Peki hangi bankalar bu ücret kesintisini yapmıyor bir bakalım. Hesap işletim ücreti genellikle yıllık bazda 2 taksit halinde alınırlar. Bu kesintinin tutarı bankadan bankaya değişkenlik gösterir bu tutarda 60 TL ile 180 TL arasında değişmektedir. Bankalar müşteri kaybetme riskine giremedikleri için bu hesap işletim ücretini müşterilerine yansıtmaktan kaçınıyorlar.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Finansbank Enpara İnternet Şubeciliği

Bankaların piyasasına şubesiz internet bankacılığıyla girmiş ve bu sektörün önde gelen ismi olan enpara karşımıza çıkmaktadır. Enpara hesap işlemleri sadece internet ve mobil şubecilikten yapılabiliyor. Finansbank bünyesinde olan enpara hem havale / eft ücretleri alınmıyor hemde hesap işletim ücreti almayan bankalar içinde bulunuyor.

Yapı Kredi Nuvo

Nuvo Yapı Kredi Bankasının şubesiz bankacılığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Nuvo şubesiz bankacılığında da hesap işletim ücreti bulunmamaktadır. Aynı zamanda eft / havale ücretleri de alınmamaktadır.

Kuveyt Türk – Senin Bankan

Senin Bankan Kuveyt Türk bünyesinin şubesiz bankacılığıdır. Bu bankacılıktan hizmet alan müşteriler tüm hizmetlerini internet üzerinden yapmaktadır. Eft ve havale ücretleri alınmadan para transferlerinizi sağlamaktasınız. Ayrıca Senin Bankan bankacılığında da hesap işletim ücreti alınmamaktadır.

Albaraka Türk Bankası

Albaraka Türk yaptığı açıklamadan dolayı hesap işletim ücreti almayan bankalar arasına girmeyi başardı. Bizim listemiz de yer alarak müşterilerini sevindirmeyi başarmıştır. Sadece hesap işletim ücreti olmayıp eft – havale işlemleri için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Türkiye Finans Bankası

Katılım bankası olarak karşımıza çıkan Türkiye Finans Bankası hesap işletim ücreti almamaktadır.

ING Bank – Turuncu Hesap

ING Bank’ın sunduğu hizmetler arasında olan vadeli bir hesap olan Turuncu hesap’tan da hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Eft ve havale ücretleri alınmaktadır. Hatta aylık 10 TL gibi ayrı bir ad altında işlem masrafı alınmaktadır. Bunların hepsini ücretsiz olarak almak istiyorsanız 1 adet faturanızı otomatik ödeme talimatı ile bankaya vermelisiniz. Bu durumda hiç bir ücret alınmamaktadır.  Böyle bir durumda eft ve havale işlemlerinizide ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası – TEB – Marifetli Hesap

TEB’de marifetli hesap açarak hem eft – havale işlemlerini ücretsiz olarak yapabilirsiniz hemde hesap işletim ücreti ödemezsiniz.

Yukarı gördüğünüz gibi bir çok banka hesap işletim ücreti almamaktadır. Sizinde çalıştığınız başka banka varsa ve o bankadan başka bir bankayla ile çalışmak istemiyorsanız bankanızla görüşüp hesap işletim ücreti vermeyebilirsiniz. Çünkü bir çok banka bu işlemi ödemek istemeyenler için bazı koşulları yerine getirmenizi istemektedir. Genellikle otomatik talimatlı 1 veya 2 adet fatura tanımlaması yapmanız istenecektir veya bankanın paketleri bulunuyorsa bunlara üyelikler isteyeceklerdir. Yazımızın altında bulunan yorum kısmından yazımıza katkıda bulunabilir sorunuz var ise çekinmeden yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.