• ALTIN (TL/GR)
  906,86
  % 0,58
 • AMERIKAN DOLARI
  15,5926
  % 0,69
 • € EURO
  16,2822
  % 0,96
 • YARIM ALTIN
  2.986,00
  % -0,20
 • CUMHURIYET ALTINI
  5.962,00
  % -0,23
 • ÇEYREK ALTIN
  1.492,00
  % -0,33
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN/TL
  467177,193
  % -0,38

Bankaların ATM Para Çekme Limitleri

Bankaların ATM Para Çekme Limitleri

Automated Teller Machine yani ATM’ler tüm ticari bankalar tarafından dağıtım kanalı olarak kullanılıyor. Geçmiş dönemlerde yalnızca para ödemelerinde ve ekstre basma hizmetlerinde kullanılırken, günümüzde EFT, havale, para çekme, para yatırma, fatura ödeme ve yatırım işlemleri gibi pek çok bankacılık işlemlerinde banka müşterilerine hizmet veriyor. Ancak bankaların ATM’lerinden işlem yapabilmek için de belli bir limit ve kısıtlamalar bulunuyor. Özellikle Bankaların ATM Para Çekme Limitleri dahilinde günlük olarak nakit ihtiyaçları herhangi bir şubeye gitmeden karşılanabiliyor.

Denizbank ATM Para Çekme Limiti

Denizbank ile PTT işbirliği aracılığı ile ATM’ler üzerinden tüm bankacılık ihtiyaçları karşılanabiliyor. Denizbank ve PTT ATM’leri üzerinden banka kartları ile Denizbank ATM para çekme limiti üzerinden para çekilebilir ve bakiye sorgulama işlemleri yapılabilir. Ayrıca Denizbank kredi kartları ile de PTT ATM’lerinden nakit avans çekilebilir. Ayrıca ATM’lerden banka kartı ile günde en fazla 1.000 TL’ye kadar para çekme işlemi yapılabilir.

Finansbank ATM Para Çekme Limiti

Finansbank ATM’leri üzerinden ihtiyaç duyulan bankacılık işlemlerine ve hizmetlerine kolay ve hızlı bir şekilde erişim sağlanabiliyor. Banka müşterilerine kullanım kolaylığı sağlaması ve işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirmeye olanak sunan ATM’ler üzerinden yapılabilen bütün işlemlere ilave olarak kartsız işlemler de yapılabiliyor. Ayrıca Finansbank ATM para çekme limiti üzerinden de nakit ihtiyaçları giderilebiliyor. ATM’ler üzerinden hesaptan para çekme işlemlerinde uygulanan standart limit 1.500 TL olup, müşterilerin tanımlarına bağlı bir şeklide bu günlük limit tutarları değişebiliyor.

Enpara ATM Para Çekme Limiti

Enpara.com müşterileri tüm Finansbank ATM’leri üzerinden ücretsiz olarak hesap bakiyelerini sorgulayabilir, hesaplarından Enpara ATM para çekme limiti oranında para çekebilir, para yatırabilir ve kredi taksitlerini ödeyebilirler. Ayrıca Finansbank veya diğer banka ATM’leri üzerinden de günde en fazla 7.500 TL tutarında nakit çekebilirler. İnternet şubesi güvenlik ayarları üzerinden ATM para çekme limiti düşürülebildiği gibi çözüm merkezi üzerinden de limitin yükseltilmesi talep edilebilir.

Akbank ATM Para Çekme Limiti

Ülke çapında 4.000’in üzerinde Akbank ATM’lerinden bankacılık işlemlerini herhangi bir şubeye gitme ihtiyacı hissetmeden hızlı bir şekilde yapmak mümkündür. Ayrıca diğer tüm banka müşterileri de Akbank ATM’leri üzerinden Akbank ATM para çekme limiti üzerinden para çekebilir, bakiyelerini görüntüleyebilirler. Ayrıca diğer bankalara ait kredi kartları ile nakit avans çekilebilir.

Kart Tipi Günlük Para Çekme Limiti Günlük Ek Para Çekme Limiti
Neo 1.500 2.000
Neo Meo 250 250
Neo Birebir 2.000 3.000
Neo Ekkart 1.000 500
Neo Business 4.000 4.000
Neo Private 2.000 3.000
Neoexi26 1.000 1.000

ATM’ler üzerinden günlük para çekme limiti kadar ücretsiz olarak para çekilebiliyor. Bu limit tutarına ek olarak müşteriler ek para çekme limitlerine sahiptirler. Ancak ek para çekme limiti işlemleri ücretlendiriliyor.

Garanti Bankası BBVA ATM Para Çekme Limiti

Garanti BBVA paramatikleri, paracard ya da Garanti Bankası BBVA kredi kartları ile günün her saatinde kullanılabilir. Paramatiklere yatırılan paralar anında hesaba geçer, kredi kartı borçları ve faturalar hızlı ve güvenli bir şekilde ödenir. Ayrıca Garanti Bankası BBVA ATM para çekme limiti üzerinden de para çekme işlemleri herhangi bir şubeye gitme ihtiyacı duyulmadan yapılabilir.

  Garanti Paramatik Diğer Bankalar Yurtdışı Para Çekme Maaş
Maestro 2.000 2.000 2.000 2.000
Electron 2.000 2.000 2.000 2.000
Signia 2.000 2.000
Kredi 2.000 2.000

Ayrıca Garanti Bankası BBVA paramatikleri üzerinden kartsız işlemlerde QR ile para çekme üst limiti de 2.000 TL’dir.

Halkbank ATM Para Çekme Limiti

Ülkenin her noktasında Halkbank Bank24 ATM’leri üzerinden günün her saatinde işlemler hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bank24’ler üzerinden banka kartı ve kredi kartları ile yapılan tüm işlemler ücretsiz olup, Halkbank ATM para çekme limiti üzerinden de günlük para çekme işlemleri kolayca yapılabilir. Halkbank Bank24 kartları ile günlük para çekme limiti ise 1.000 TL’dir.

HSBC ATM Para Çekme Limiti

HSBC Bank’ın ülke genelindeki yaygın ATM ağı üzerinden Advantage kredi kartı ve banka kartı ile günün her saatinde bankacılık işlemleri kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. HSBC ATM para çekme limiti üzerinden para çekme, fatura ödeme, kredi kartı ödeme, havale, döviz ve fon işlemlerini gerçekleştirmek oldukça kolaydır.

İşlem En Fazla En Az
Para çekme (TL) 1.500 TL (vısa electron) 20,00 TL
2.000 TL (Advance) 20,00 TL
3.000 TL (Premier) 20,00 TL
Para çekme (Döviz) 1.500 TL (vısa electron) 20,00 TL
2.000 TL (Advance) 20,00 TL
3.000 TL (Premier) 20,00 TL

ING Bank ATM Para Çekme Limiti

ING Bank ülke çapında 71 ilde 2.000’e yakın ATM ile pek çok bankacılık hizmetinde banka müşterilerine güvenli, hızlı ve kaliteli hizmet sunuyor. ING Bank müşterilerine ATM’lerden ING Bank hesaplarına erişebilme ve ING Bank ATM para çekme limiti üzerinden para çekme imkanı da sağlıyor. Bankanın ATM’leri üzerinden 7/24 yurt içinde ve yurt dışında günlük olarak 1.000 TL’ye kadar nakit çekilebiliyor.

Odeabank ATM Para Çekme Limiti

Odeabank ATM’leri üzerinden günün her saatinde pek çok bankacılık işlemleri kolaylıkla yapılabiliyor. Odeabank banka kartları aracılığı ile ATM’lerden tüm bankacılık işlemleri 7 gün 24 saat herhangi bir banka şubesine gitme ihtiyacı duymadan yürütülebiliyor. Kredi kartı ve banka kartı aracılığı ile Odeabank ATM para çekme limiti üzerinden para çekilebildiği gibi, nakit avans ve taksitli avans işlemleri de gerçekleştirilebiliyor.

İşlem İşlem Saati İşlem Limiti
Hesaptan Para Çekme 24 Saat 20 – 1.500 TL

TEB ATM Para Çekme Limiti

TEB banka kartı ve kredi kartını kullanarak günün her saatinde TEB ATM’leri üzerinden ihtiyaç duyulan her işlem kolay ve güvenli bir şekilde yapılabiliyor. TEB ATM’leri aracılığı ile hesaplardan TEB ATM para çekme limiti oranında USD, EURO ve GBP çekilebilir ve yatırılabilir. Ayrıca TEB ATM’leri üzerinden günlük para çekme limiti ise 1.000 TL’dir.

Türkiye İş Bankası ATM Para Çekme Limiti

Ülke genelinde her yerinden zengin işlem çeşitliliğine sahip 7.000’e yakın bankamatiklerden üzerinden bankamatik kartları veya kredi kartları aracılığı ile işlem yapılabilmesinin yanı sıra kartsız olarak da işlem yapılabiliyor. Kredi kartı ödemeleri, hesap özeti görüntüleme ve fatura ödemelerinin yanı sıra Türkiye İş Bankası para çekme limiti tutarında para çekilebilir. İş Bankası bankamatikleri üzerinden yurt içinde ve yurt dışında diğer banka ATM’leri de dahil bankamatik kartı aracılığı ile günlük nakit çekme limit tutarı 1.500 TL’dir.

Vakıfbank ATM Para Çekme Limiti

Vakıfbank, ülke genelinde 4.000’e yakın ATM’leri ile 70’in üzerinde bankacılık işlemlerini herhangi bir şubeye gitme ihtiyacı duyulmadan hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sunuyor. Vakıfbank ATM para çekme limiti üzerinden para çekme, para transferi, para yatırma, yatırım işlemleri, fatura ödemeleri, vergi ödemeleri, MEB ödemeleri, kredi başvuruları ve diğer pek çok işlemleri rahatlıkla yapmak mümkündür.

İşlem Adı Alt Limit Üst Limit
Para Çekme (TL) 10 1.500
Para Çekme (Döviz) 50 $ – 50 € 1.000 $ – 1.000 €

Yapı Kredi ATM Para Çekme Limiti

Ülke çapında 4.500’e yakın ATM’leri ile hizmet veren Yapı Kredi aracılığı ile tüm bankacılık işlemleri ihtiyaç duyulan zamanda rahatlıkla hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabiliyor. Banka ATM’leri üzerinden Yapı Kredi AtM para çekme limiti dahilinde para çekebilir, para yatırabilir, kredi kartı ödemeleri ve fatura ödemeleri hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilir. ATM’lerden TL kart aracılığı ile bireysel bankacılık müşterileri günlük 1.000 TL’ye, kişisel bankacılık müşterileri 3.500 TL’ye, özel bankacılık müşterileri 5.000 TL’ye kadar para çekme işlemi yapabilirler.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası ülkenin dört bir yanında bulunan geniş ATM ağı ile herhangi bir şubeye gitme ihtiyacı duyulmadan günün her saatinde pek çok finansal işlemlerin yürütülmesi mümkündür. Ziraat Bankası ATM para çekme limiti üzerinden para çekme, fatura ödeme, para yatırma gibi pek çok bankacılık işlemleri rahatlıkla yapılabiliyor. Bankanın günlük para çekme limiti 1.500 TL’dir. Bunun üzerinde yapılacak para çekme işlemleri için belli bir komisyon tutarı ödenerek nakit çekimi yapılabilir. Ancak bankadan emekli maaşı alan banka müşterileri için 1.500 TL para çekme limiti bulunmuyor.