• ALTIN (TL/GR)
  905,16
  % 0,39
 • AMERIKAN DOLARI
  15,6197
  % 0,88
 • € EURO
  16,3232
  % 1,23
 • YARIM ALTIN
  2.985,00
  % -0,13
 • CUMHURIYET ALTINI
  5.961,00
  % -0,13
 • ÇEYREK ALTIN
  1.493,00
  % -0,20
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN/TL
  466525,204
  % -0,63

Banka Sınavları Ne Zaman

Banka Sınavları Ne Zaman

Türkiye’nin güçlü sektörlerinden biri olan bankacılık, sektörde her yıl istihdam edilen kişi sayısı, personele verilen haklar ve aldıkları maaşlar neticesinde en çok başvurulan en çok talep gören sektörlerden biri oldu. Bankacılık sektörüne giriş yapabilmek için iktisadi bir alanda 4 yıllık lisans mezunu olmak yeterli oluyor. Daha alt pozisyonlar için ise,  lise mezunu olmak yeterli oluyor. Bankalar personellerini seçmeden önce bir mülakata veya sınava sokuyor. Bu sınavla beraber, çalışacak personelin bankada çalışabilecek kapasitede olup olmadığı ve bankacılık sektörüne nasıl bir katkısı olup olmayacağı konusunda bilgiler alınıyor. Sınavı geçen kişiler bankacılık sektöründe çalışmaya başlayabiliyorlar. Öte yandan bankacılık sınavlarına girip sektörde kendine bir iş bulmak isteyenler ise, bankacılık sınavları ne zaman sorusunu akla getiriyor. Bu yazıda sizlere bankacılık sınavları tarihleri ve ne zaman olduğu konusunda net bir bilgi vermeye çalışacağız.

2020 Bankacılık Sınavları

Bankacılık sektöründe işe alım tarihleri ve sınav tarihleri, işe alınacak pozisyona göre değişkenlik gösterebiliyor.

Qnb Finansbank Banka Sınavlar

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Qnb Finansbank, 2020 yılının mart ayında pek çok pozisyon için işe alım yapacak. Buna bağlı olarak işe alınacak pozisyonlar, müşteri danışmanlığı,  müşteri geri kazanım ve tutma görevlisi, krediler merkezi izleme görevlisi, telefon bankacılığı müşteri danışmanı, çözüm merkezi müşteri danışmanı, saha satış temsilcisi gibi sektörler olmaktadır. İşe alım yapılacak pozisyonlar büyük çoğunluğu İstanbul ilinde olacaktır.

Ing Bank Banka Sınavlar

Şubat ayında bankacılık sektöründe işe alım yapılacak pozisyonlar şu şekildedir, kobi şube yöneticisi, kobi şube yönetici adayı,bayi yönetim yetkilisi,java developer. Ing Bank’ın yoğun olarak alım yapacağı sektörler bu şekildedir. Sektörde işe girmek isteyen adayların, bu tarihlerde yapılacak olan bankacılık sınavlarını kazanmaları gerekmektedir.  Ing Bank, Türkiye’nin köklü bankalarından biridir. Bu bankanın açmış olduğu pozisyonlarda iş bulabilmek için, yazılı ve sözlü sınavı geçmeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası Sınavları

Ülkemizde yer alan en köklü bankalardan birisi olan Yapı Kredi Bankası’nda mayıs ayı içerisinde personel alımı yapılacağı duyuruldu. Sizde Yapı Kredi Personel Alımı 2020 sayfasına göz atabilir ve detayları okuduktan sonra bankaya iş başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Sınavları 

Türkiye’de hizmet veren kamu bankalarından birisi olan Ziraat Bankası’nda çalışmak isteyenler ise, Ziraat Bankası personel alımı linkine bakabilir. Ayrıca yukarıda verilen Ziraat Bankası linkleri ile resmi siteden de açık posizyonlara bakıp, sınav tarihleri hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Garanti Bankası Sınavları 

Türkiye’de en iyi çalışma koşullarına sahip bankalardan birisi de Garanti Bankası’dır. Sizde Garanti’de çalışmak için Garanti bankası personel alımı 2020 konusuna bakarak daha ayrıntılı bilgiler alabilir ve iş başvurusunu yapabilirsiniz.

Akbank Sınavları

Akbank sınav başvurusu verilerine ulaşmak için işaretlenmiş konuya gidebilir ve Akbank personel alımı ve ilanları hakkında tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Sınavları

Türkiye İş Bankası’nda çalışarak güzel bir kariyer yapmak ister misiniz? O halde İş Bankası personel alımı 2020 sayfasından, İş Bankası’nın güncel iş ilanlarına bakabilir ve sınav başvuru tarihlerini öğrenebilirsiniz.

Bankaların İş ve Sınav İlanları

Yapı Kredi İş İlanları ve kariyer sayfası için tıklayınız.
Ziraat Bankası İş İlanları ve Banka Sınavları için tıklayın.
Vakıfbank iş başvurus sayfasına gitmek için tıklayın.
Teb kariyer sayfasına giderek açık pozisyonlar ve sınav tarihlerini görmek içintıklayın.
QNB Finansbank iş ilanları ve sınav tarihleri ile açık pozisyonlar için tıklayın.
Odeabank sınav tarihleri ile personel alımı 2020 için tıklayın.
İş Bankası sınav tarihleri ve açık pozisyonlar için tıklayın.
İNG Bank açık pozisyonlar/ banka sınavları için tıklayın.
Halk Bankası insan kaynakları sayfası için tıklayın.
Denizbank açık posizyonlar ve sınavları için tıklayın.
BankPozitif eleman alım duyuruları için tıklayın.
Akbank personel alımı ve duyurular için tıklayın.
Albaraka açık pozisyonlar için ve sınav başvuruları için tıklayın.

Bankalarda Hangi Pozisyonlarda Çalışabilirim ?

Bankalardan sınavlara girdiğinizde açık pozisyonlara göre başvuru yapabilirsiniz. Sınavlı ve ya sınavlı banka personel başvurusu yapabilirsiniz.Bankalarda şu pozisyonlarda işe başlayabilirsiniz.

 • Müfettiş Yardımcısı
 • Uzman Yardımcısı
 • Servis Yetkilisi
 • Gişe Yetkilisi
 • Bilgi işlem ve Yazılım Yetkilisi
 • Satış ve Müşteri Temsilcisi
 • Çağrı Merkezi Elemanı
 • Operasyon Elemanı
 • Takip Yetkilisi
 • İhtisas Elamanı
 • Güvenlik Görevlisi
 • Şoför

Banka Pozisyonları Ve İş Tanımları Nelerdir?

 • Müfettiş Yardımcısı: Merkez yönetim kurulunun yetkisi ile yurt içi ve yurt dışı şubelerinde gerekli denetimleri yürüten bir pozisyondur. Teftiş ve soruşturma yürütme yetkileri bulunmaktadır.
 • Uzman Yardımcısı: Yönetici adayı olarak görev alan uzman yardımcıları, genel müdürlük ve şubelerde banka mevzuatı gereğince banka faaliyetlerini takip eder ve uygular.
 • Bilgi İşlem ve Yazılım Uzmanı: Bankaların bugünün ve geleceğin koşullarına uygunluğu için altyapı ihtiyaçlarını ve hedeflerini tespit eder. Bilgi Teknolojileri mimarisini tanımlar ve bu mimariyi geliştirir. Yönetim bilgi sistemleri ile iş zekası sistemlerini kurar, kurulan sistem ve alt yapıların en etkin ve verimli şekilde işletimini, bakımını ve güvenliğini ilgili bölümlerle işbirliği yaparak sağlar.
 • Gişe Yetkilisi: Banka şubelerinde ve genel müdürlüklerde temel bankacılık işlemlerini gerçekleştirirler. Ayrıca operasyonel işlemlerde de görev alan gişe yetkilileri, kadro oluşumuna göre satış, kambiyo, sorunlu kredilerin takibi gibi görevlerde de bulunabilirler.
 • Servis Yetkilileri: Krediler ve muhasebe bölümlerinde görev yapan ve buradaki işlemleri yöneten pozisyonlardır. Bu pozisyonlarda olmak için sağlam bir çalışma ve sınavlardan başarı ile geçmek gerekiyor.
 • Saha Satış ve Müşteri Temsilcileri: Banka ürünlerini sahaya inerek pazarlamaya çalışan banka çalışanlarıdır. Kredi veya kredi kartı pazarlamasında doğrudan müşterilerle iletişime geçmektedir. Genellikle saha dışında görev yapmaktadırlar.
 • Çağrı Merkezi Pozisyonu: Çağrı merkezleri kariyer planları için ilk adım olarak sayılmaktadır. Telefon bankacılığı üzerinden müşteri temsilcisi görevi yapılmaktadır. 2 yılın ardından daha şube veya genel müdürlüklerde çalışma imkanına haiz olurlar.