• ALTIN (TL/GR)
  967,11
  % 0,46
 • AMERIKAN DOLARI
  17,0005
  % 0,14
 • € EURO
  17,5262
  % 0,00
 • YARIM ALTIN
  3.165,00
  % 0,37
 • CUMHURIYET ALTINI
  6.332,00
  % 0,36
 • ÇEYREK ALTIN
  1.586,00
  % 0,37
 • BIST 100
  %
 • BITCOIN/TL
  339125,489
  % -0,72

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Türkiye genelinde uzun yıllardır gerek şubeleri üzerinden gerek ise dijital ortamda müşterilerine en hızlı ve en kaliteli hizmet anlayışını sunan Akbank, soru ve sorunlara yönelik olarak da her daim aktif olarak işleyişini sürdürüyor. Şubeleri dışında online işlemler ve Direkt Mobil uygulaması üzerinden de kredi ve kredi kartı başvuruları, başvuru takipleri, hesap ekleme veya çıkarma ve diğer birçok konu üzerinden aktif olarak destek sağlıyor. Özellikle de sıklıkla müşterileri tarafından araştırma içerisinde olunan sim kart bloke kaldırma işlemleri de bu kanal yolları üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Sim kart yenileme işlemi yapan müşterilerin güvenliği adına telefona SMS ile bilgilendirme hizmetini ortadan kaldıran Akbank daha güvenli kanal yolları üzerinden bu işlemlerin gerçekleşmesini sağlıyor. Akbank sim kart bloke kaldırma yöntemleri ile ilgili bilgilere konumuzun devamında erişebilirsiniz.

 Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

 • Akbank Şubelerinden Sim Kart Bloke Kaldırma
 • Akbank Telefon Bankacılığı ile Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank Şubelerinden Sim Kart Bloke Kaldırma

Bilgilerinizin güvenliği için mutlaka güvenilir kaynaklar üzerinden işlemlerinizi yapmanız daha doğru bir karar olacaktır. SMS ile sim kart bloke kaldırma işlemi telefonun çalınma ihtimaline ve kötü niyetli kişilerin bilgilerinize erişim sağlamaması nedeniyle bilgi verilmesine izin verilmiyor. Bu nedenle sim kart yenileme yapan kişilerin öncelikli olarak bloke işlemini kaldırması için şubeyi ziyaret etmeleri daha kolay bir yol olacaktır. Size en yakın Akbank şubesine giderek ilgili banka personelleri ile diyalog halinde olup sim kart blokenizin kaldırılması için talepte bulunabilirsiniz. İşleme alınan bu talep kısa süre içerisinde değerlendirilerek hızlı bir şekilde onaylanmaktadır.

Akbank Telefon Bankacılığı ile Sim Kart Bloke Kaldırma

Hızlı ve kolay işlem yapabilmek için Akbank telefon bankacılığı sistemini kullanabilirsiniz. Bu kanal yolu üzerinden sim kart bloke işlemini kaldırmak mümkün olabiliyor. Bunun için GSM numaranızın banka sisteminde adınıza kayıtlı olarak görünmesi size artı bir destek sağlayacaktır. Banka nezdine ait olan 444 25 25 numaralı müşteri hizmetlerine ait hattı arayarak yönlendirme kapsamında ilgili bölüme aktarıldıktan sonra müşteri hizmetleri personelinden sim kart bloke işleminin kaldırılması ve güncellenmesi adına talepte bulunabilirsiniz.

Sim Kart Blokesi Neden Olur?

Sim kart blokesinin oluşması banka müşterileri için bazı zamanlar sıkıcı hal alabiliyor. Fakat bu durumun tamamen güvenliğiniz için olduğunu asla unutmayın. Daha güvenli ve güncellenmiş bir hesap profiline sahip olabilmek adına bu işlemin yapılması zorunlu olmaktadır. Sim kart blokesinin nedeni birden fazla sebep türünü kapsayabiliyor. Bu tür olası sorunlarda ise size en yakın Akbank şubesine giderek veya Akbank telefon bankacılığı hizmetinden faydalanarak telefon üzerinden kaldırabilmeniz mümkündür. İşlemler bazen kısa sürede gerçekleşebiliyorken, bazı zamanlarda ise yoğunluğa göre 24 saat kapsamını alabiliyor. Sim kart blokesinin oluşma nedenlerinden bazıları aşağıdaki gibi olmaktadır.

 • Müşteriye ait bankada kayıtlı telefon numarasının kapatılması
 • Bankada tanımlı olan telefon numarasının operatör değişimine uğraması

Hatla ilgili oluşan farklı değişiklikler neticesinde oluşan kaynaklanmalar